Rozrywka

Zaczynał od Fristajlo w Idolu. Dziś jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Kim jest Jack Ma?

523
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Jack Ma. Fristajlo.Kim jest. FakeNews24.pl. FakeNews24. Humor. Rozrywka.

Jack Ma znany jest dzisiaj jako jeden z najbogatszych ludzi na świecie. Jego majątek w tym roku przekroczył ponad 40 miliardów dolarów. Jack Ma to założyciel oraz prezes konsorcjum Alibaba Group, w którego skład wchodzi między innymi znany na całym świecie Chiński portal aukcyjny Aliexpress. Znany z wielu Internetowych wywiadów na temat prowadzenia biznesu. Mówca motywacyjny. Uczestnik debat z największymi i najbogatszymi osobami na naszej planecie. Obdarzony twórczym myśleniem. Zawsze schludnie ubrany. Idol i wzór do naśladowania. Pomyśleć, że kilkanaście lat temu stawiał swoje pierwsze kroki w showbiznesie, występując w kazachskiej wersji znanego programu telewizyjnego jakim był Idol. Wtedy też po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć Jacka Ma i jego sławny utwór Fristajlo.

Udało nam się namówić na wywiad Pana Ma. Przyznajemy iż było ciężko. Biorąc pod uwagę napięty grafik filantropa, pierwszą prośbę o kilka słów komentarza wysłaliśmy pod koniec 2018 roku. No i mamy to! Poprosiliśmy o informacje, jak kazachski Idol wpłynął na życie Pana Ma.

Występ w kazachskim Idolu to był krok milowy. Nigdy nie sądziłem, że program przyniesie mi taką światową rozpoznawalność. Przed Idolem byłem nikim. Potem z dnia na dzień moje życie wywróciło się do góry nogami. To coś na zasadzie Waszego Szymona Wydry.

Przypomnijmy zatem naszym czytelnikom występ, który obiegł cały świat. Przypomnijmy jedną minutę, która odmieniła życie zwykłego człowieka.

Fristajlo w ułamku sekundy stało się viralem, zanim jeszcze takie pojęcie weszło do codziennego, potocznego języka. O Fristajlo mówił cały świat. O Jacku Ma rozpisywały się wszystkie plotkarskie media, w tym na przykład Tina czy Pani Domu w naszym kraju. Kilka tygodni wystarczyło, aby ten skromny chłopak zmienił się w prawdziwą gwiazdę, na punkcie której młode dziewczyny rwały sobie włosy z głowy i pokazywały nagie piersi.

W pewnym momencie stwierdziłem, że jednak bycie gwiazdą popkultury to nie dla mnie. Czułem gdzieś wewnątrz siebie, że jestem stworzony do czegoś większego. Po wydaniu singla zarobiłem wystarczająco dużo gotówki, żeby przez kolejne lata spać spokojnie. Wykorzystałem ten czas na poszukiwanie prawdziwego siebie. No i pewnego dnia znalazłem.

Początek Aliexpress

Dokładnie 26 Kwietnia 2010 roku Jack Ma powołał do życia sklep Internetowy Aliexpress. Portal, który jak się okazało w ciągu kilku kolejnych lat stał się jedną z bardziej rozpoznawalnych stron w całym, światowym Internecie. Kolejne lata Jack Ma rozwijał się zarówno pod kątem duchowym, ale też i biznesowym. Początkowo pobierał nauki u najlepszych, aby po czasie stać się najlepszym i uczyć innych. Dziś Jack Ma prowadzi wykłady na temat biznesu, w których zaznacza jak ważna jest równowaga miedzy życiem rodzinnym, a pracą. Można by się przyczepić, że w biznesie nie ma miejsca na duchowość, ale sukcesy jakie odniósł Ma są świadectwem samym w sobie. Czy Allegro będzie czerpać z nauk człowieka, który zaczynał od Fristajlo?

Nasuwa się nam kolejne pytanie: dlaczego polskie programy rozrywkowe, typu Mam Talent czy Voice Of Poland nie potrafią stworzyć gwiazd tak wielkich, aby usłyszał o nich cały świat? czemu polskie gwiazdy wygasają tak szybko?

Fristajlo. Jack Ma. Aliexpress. FakeNews24.pl

Poszukiwany tester w rozlewni alkoholi. Ogłoszenie o pracę bije rekordy popularności!
Rodeo dla zmotoryzowanych. Emocje jakich byczek nie dostarczy.

Wasze reakcje