Kraj Sport

Ultimate Fighting Cock. Nielegalne walki kogutów w Łomiankach.

1.36K
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
United faighting cock w Łomiankach. UFC. Walki kogutów. FakeNews24.pl

Trzynaście osób zatrzymanych w związku z podejrzeniami o organizowanie nielegalnych walk kogutów. Podwarszawskie Łomianki w szoku! Nikt nie zdawał sobie sprawy, że w ich okolicy rozgrywa się Ultimate Fighting Cock – Liga Nielegalnych Walk Kogutów.

W Sobotę po godzinie 23 dyżurny z Komendy Policji w Łomiankach odebrał zgłoszenie. Jego przedmiotem były niepokojące krzyki i podejrzanie duża liczba aut zaparkowanych tam, gdzie zwykle nic się nie dzieje. Dyżurny wysłał na miejsce patrol. Policjanci przybyli na miejsce natychmiast wezwali posiłki. Rozpoznali bowiem na parkingu dwa auta, należące do znanego im dobrze półświatka.

Przybyłe na miejsce wsparcie szturmem przypuściło atak na lokal, w którym chwilę wcześniej rozpoznano dwóch poszukiwanych listami gończymi. Po wyważeniu drzwi zarówno policjanci jak i wszyscy obecni stanęli nieruchomo. W miejscu gdzie policja spodziewała się lokalnej ustawki odkryto trybuny na około 150 osób, pośrodku których stał mały ring. W ringu odbywały się walki kogutów. Policjantów najbardziej zszokował widok małych dzieci na trybunach, a najbardziej sytuacja, kiedy to niczego nieświadomy ojciec jednego z nich, częstował swojego syna popcornem.

Zatrzymano trzynaście osób, a od świadków zdarzenia zebrano dane. Mają oni zostać przesłuchani. Wstępne rozpoznanie policji ujawniło dramatyczne szczegóły. Przedstawi je rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji, Pan Arkadiusz Żabieniec:

Od 2018 roku w podwarszawskich Łomiankach mają miejsce rozgrywki pierwszej ligii UFC, czyli Ultimate Fighting Cock. Są to w dużym skrócie walki kogutów. Nie byliśmy świadomi skali zarówno samego sportu, jak i skali zainteresowania nim. Okazuje się, że wyniki UFC można nawet obstawiać w zakładach bukmacherskich.

Zapytany o dalsze działania w tej sprawie, rzecznik powiedział:

Staram się z kolegą grać w dobrego i złego glinę. Chcemy wybadać, który kogut ma największe szanse. Który jest na dopingu, a który nie… Myślimy żeby w to wejść na poważnie.

Życzymy sukcesów i zapraszamy do obstawiania wyników UFC.

Primitive Technology w Polsce nie przejdzie.
Najdłuższy pojedynek w szachy. Grali przez 19 lat!

Wasze reakcje