Kraj Technologie

Sprzedawał narkotyki przez Internet. Wpadł pod paczkomatem.

516
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Sprzedawał narkotyki przez Internet. Wpadł pod paczkomatem. FakeNews24.pl

Od 3 lat sprzedawał narkotyki za pomocą swojego sklepu Internetowego. W policyjnym środowisku zyskał pseudonim e-dealer. Najlepsi specjaliści od IT nie byli w stanie namierzyć miejsca jego działania, ponieważ e-dealer co miesiąc dysponował swoim towarem z innego miasta. Płatności przyjmował jedynie w Bitcoinach, co dodatkowo uniemożliwiało zidentyfikowanie i prześledzenie ścieżki upłynniania pieniędzy. Jednak szczęście przestało sprzyjać naszemu pseudo bohaterowi, gdy niesiony pychą i arogancją postanowił założyć sobie konto na Facebooku. O komentarz poprosiliśmy rzecznika prasowego Policji, Arkadiusza Żabieńca.

Z wielką dumą i satysfakcją mogę ogłosić, iż poszukiwany od trzech lat e-dealer przebywa właśnie w areszcie śledczym. Został on przyłapany wczoraj na gorącym uczynku, kiedy pod jednym z warszawskich paczkomatów nadawał przesyłki do klientów.

Zapytaliśmy, jak to się stało, że człowiek, który tak uważał na każdy swój krok wpadł pod paczkomatem.

Szczęście jak widać sprzyja uczciwym, a każe niepokornych. Kiedy zorientowaliśmy się, że -dealer założył konto na facebooku, wykorzystaliśmy okazję. Zaczęliśmy lobbować na rzecz dodania przez dealera kolejnych udogodnień w sklepie. Najpierw poszły naciski na opcję listy życzeń, potem na zrobienie prezentu znajomemu. Gdy widzieliśmy, że e-dealer wdraża rozwiązania sugerowane przez swoich klientów, wiedzieliśmy, że kwestią czasu jak go dopadniemy. W ubiegłym miesiącu nasz policyjny troll, zwany duchem za pomocą swojego fikcyjnego konta zasugerował nową formę wysyłki towaru… i tutaj dochodzimy do paczkomatów.

Sprytne. Czyli zastawiliście pułapkę na człowieka, który do samego końca niczego nie spodziewał? Jak zareagował e-dealer, kiedy go złapaliście?

TAK.

No, a jak zareagował? Zapewne był w niemałym szoku, kiedy wpadł po trzech latach.

Tak, zatrzymaliśmy go pod paczkomatami.

Dziękujemy za komentarz. Jak się dowiedzieliśmy mniej oficjalną drogą, w momencie zatrzymania e-dealer posiadał przy sobie narkotyki o wartości 20.000zł. W ciągu trzech lat jego sklep Internetowy wygenerował obrót rzędu ponad 2.000.000zł. Po zakończeniu wszelkich czynności procesowych, domena sklepu e-dealer.online prawdopodobnie zostanie wystawiona na aukcję.

 

 

Jutro Tłusty Czwartek. W Warszawie dostaniesz pączki za darmo.
Kiedy Fake News wejdzie za mocno. Rozrywka inaczej.

Wasze reakcje