W 2008 roku Peja stworzył utwór dla wszystkich zwariowanych wariatek. Utwór kontrowersyjny ze względu na swój przekaz, ale też utwór z drugim, głębszym dnem. Trzeba było aż 12 lat, aby krytycy zrozumieli to drugie dno i uznali hit ‘Tak Bardzo Chcę’ jako najromantyczniejszą polską piosenkę wszech czasów. Posłuchajcie sami:

O tytuł najromantyczniejszego kawałka w finale walczyły też ‘Jolka Jolka’ Budki Suflera, a także ‘Szklanka wody’ od legendarnego zespołu Bajm. Jury postawiło jednak na nowoczesność, bezpośredniość i kontrowersyjność.

Wybraliśmy kawałek Pana Peji, ponieważ jest do bólu prawdziwy. Jest zrozumiały tak samo dla każdego. Czy to szkolna młodzież, czy pokolenie naszych rodziców, każdy zrozumie jej przekaz. Mało tego, każdy może utożsamić się z tekstem. Wejść w rolę tego, który ten tekst stworzył, poczuć to samo, co autor. ‘Chcę tak bardzo’ to hit, który łączy pokolenia.

Tak decyzję Jury wytłumaczył przewodniczący komisji, Pan Łukasz Poleczka. A co Wy myślicie o tym utworze? Czy jest dla Was równie romantyczny?