Lifestyle

Najlepsze komedie z przełomu wieków. Lista TOP 10 od FakeNews24.pl

0
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Najlepsze komedie. Najlepsze komedie z przełomu wieków. 10 Najlepszych komedi. FakeNews24. FakeNews24.pl

Przełom wieków przyniósł nam niezapomnianą epokę. Epokę najlepszych, innowacyjnych i najśmieszniejszych komedii jakie kiedykolwiek wyprodukowano. W dzisiejszym, cotygodniowym zestawieniu TOP 10 przygotowaliśmy dla Was wyjątkową listę, która być może przysłuży się również do tego, że domowa kwarantanna minie zdecydowanie przyjemniej. Najlepsze komedie jakie tutaj wymienimy to godziny gwarantowanego śmiechu, gwiazdorskiej obsady, genialnej muzyki oraz poczucia humoru, jakie ciężko znaleźć w dzisiejszych produkcjach. Dodamy tylko, iż kolejność filmów w naszej liście jest zupełnie przypadkowa. Gotowi?

1. AMERICAN PIE (1999)

American Pie to ikona, wręcz legenda kina młodzieżowego. Opowiada ona o przygodach i perypetiach grupy licealistów. Przyjaciół, którzy pewnego dnia zawierają pakt, na mocy którego każdy z nich najpóźniej w dniu balu maturalnego przestanie być prawiczkiem. American Pie ma wszystko, czego oczekiwać można od komedii idealnej: Doskonałe dialogi, idealnie dobraną ścieżkę dźwiękową oraz aktorów, z którymi możemy się utożsamiać lub sympatyzować. Niezapomniana scena z szarlotką, długonoga Nadia czy matka Stiflera spodobały się widzom tak bardzo, że American Pie doczekał się kilku kolejnych części.

 • Ocena użytkowników na IMDb: 7.0
 • Produkcja: USA
 • Premiera: 9 Lipiec 1999

2. THE NEW GUY / NOWY (2002)

Nowy to komedia opowiadająca o przygodach szkolnego przeciętniaka. W następstwie niecnego uczynku zostaje on przeniesiony do innej placówki. Jednak zanim tam trafi pobiera lekcje u więziennego guru, który uczy go jak być cool. Nowa aparycja głównego bohatera daje mu respekt i mnóstwo adoratorek. Pewnego dnia jednak obecne wcielenie Nowego zostaje zdemaskowane. W Nowym możemy zobaczyć gwiazdy takie jak DJ Qualls czy też Elizę Dushku,

 • Ocena użytkowników na IMDb: 5.9
 • Produkcja: USA
 • Premiera: 10 Maj 2002

Najlepsze komedie. Najlepsze komedie z przełomu wieków. 10 Najlepszych komedii młodzieżowych. FakeNews24. FakeNews24.pl

3. TOMCATS / KOCUREK (2001)

Skoro przedstawiamy Wam najlepsze komedie, to nie może w tym zestawieniu zabraknąć Kocurka. To genialna komedia, której główny bohater przegrywa w kasynie majątek życia. Efektem jego porażki są codzienne wizyty mafii, która do czasu spłaty długu zabiera część jego dorobku. Zdesperowany bohater przypomina sobie o pakcie, jaki zawarł z kolegami. Ten, który ożeni się jako ostatni zgarnie pieniądze ze specjalnego funduszu, na który on oraz koledzy systematycznie odkładają gotówkę. W grę wchodzą setki tysięcy dolarów. Rozpoczyna się walka o jak najszybsze zeswatanie swojego głównego rywala, co prowadzi do szeregu niezapomnianych przygód i rewelacyjnych gagów.

 • Ocena użytkowników na IMDb: 5.4
 • Produkcja: USA
 • Premiera: 30 Marzec 2001

4. HOW HIGH / SUPER ZIOŁO (2001)

Kolejna ikona i klasyk najlepszych filmów komediowych. How High opowiada o dwóch entuzjastach marihuany. Gdy ginie ich kolega, dwaj protagoniści postanawiają na jego prochach wyhodować… marihuanę. Jej wypalenie pozwala im kontaktować się z duchem zmarłego, który pomaga dostać się bohaterom na Harvard, który od tej pory już nigdy nie będzie taki sam. W tym filmie znajdziemy wszystko co najlepsze: legendarne teksty, muzykę grupy Cypress Hill oraz gwiazdorską obsadę w postaciach Redmana i Method Mana.

 • Ocena użytkowników na IMDb: 6.3
 • Produkcja: USA
 • Premiera: 21 Grudzień 2001

5. SOUL PLANE / SOUL PLANE: WYSOKIE LOTY (2004)

Wpisująca się w klimat komedii tamtych lat kolejna pozycja to Soul Plane. Film ten opowiada o młodym mężczyźnie, który na skutek nieszczęśliwego przypadku został zassany w samolotowej toalecie. Po całym zdarzeniu pozywa linie lotnicze i wygrywa gigantyczne odszkodowanie, które pozwala mu założyć swoje własne… linie lotnicze. Nie musimy dodawać, iż są to linie inne niż wszystkie. Dyskoteka i klub na pokładzie samolotu, seksowne stewardessy i piloci na haju sprawiają, że mamy do czynienia z komedią jedyną w swoim rodzaju. W rolę pilota wcielił się sam Snoopp Dogg, a pozostałą gwiazdorską obsadę uzupełniają nazwiska takie jak Kevin Hart czy Sofia Vergara.

 • Ocena użytkowników na IMDb: 4.5
 • Produkcja: USA
 • Premiera: 28 Maj 2004

6. EUROTRIP (2004)

Zwariowana komedia o nietuzinkowym poczuciu humoru. Licealista Scott, główny bohater koresponduje z seksowną Niemką. Pewnego dnia jednak wpada w panikę i uznaje, że po drugiej stronie komputera nie siedzi wcale dziewczyna. Postanawia więc zakończyć znajomość, ale w tym właśnie momencie jego młodszy brat uświadamia go iż popełnił wielki błąd i porzucił szansę na romans z najgorętszą dziewczyną świata. Scott próbuje odzyskać dziewczynę lecąc do Europy. Na miejscu spotyka swoich znajomych. Od tej pory ich każdy kolejny dzień w Europie to pasmo niesamowitych i przypałowych przygód. Znacie słynne 'Mi scusi’? Jeżeli nie, to koniecznie sięgnijcie po ten właśnie film.

 • Ocena użytkowników na IMDb: 6.6
 • Produkcja: USA
 • Premiera: 20 Luty 2004

Najlepsze komedie. Najlepsze komedie z przełomu wieków. 10 Najlepszych komedii młodzieżowych. FakeNews24

7. SCARY MOVIE / STRASZNY FILM (2000)

What is Your favorite Scary Movie? Straszny Film z 2000 roku to parodia najlepszych horrorów tamtych lat. Nie ma w tym filmie mowy o jakiejkolwiek logice. Tutaj rzeczy dzieją się poza czasem i przestrzenią w sposób, który w najmniej spodziewanym momencie wywoła w nas niepohamowany śmiech. Scenariusz który przeplata wątki z takich produkcji jak 'Koszmar minionego lata’, 'Ring’ czy 'Halloween’ to gratka dla najwybredniejszych fanów komedii młodzieżowych. Ten film, trzeba po prostu zobaczyć. Straszny Film doczekał się swoich kontynuacji, ale w pamięci wielu, to właśnie pierwsza część była przełomowa. Producenci udowodnili, że można stworzyć najlepsze komedie parodiując inne filmy.

 • Ocena użytkowników na IMDb: 6.2
 • Produkcja: USA
 • Premiera: 9 Listopad 2000

8. AFERA PONIŻEJ ZERA / OUT COLD (2001)

Klasyka gatunku komedii przełomu wieków. Film z rewelacyjnymi tekstami, kilkoma kultowymi scenami i gwiazdorską obsadą jak chociażby Zach Galifianakis. Film opowiada o grupie snowboardzistów, którzy od lat okupują swój ukochany stok narciarski z tradycjami. Pewnego dnia stok przejmuje kontrowersyjny biznesmen, który planuje wprowadzić nie tylko swoje rządy, ale całkowicie zmienić charakter tego miejsca. Grupa przyjaciół walczy z tym szatańskim pomysłem na swój sposób, dając nam tym samym rewelacyjną komedię i gwarantowany uśmiech przez cały czas trwania filmu. 

 • Ocena użytkowników na IMDb: 6.3
 • Produkcja: USA
 • Premiera: 6 Grudzień 2002

9. STATEK MIŁOŚCI / BOAT TRIP (2002)

Takich komedii jak Statek Miłości już nie ma. Kiedy Jerry rozstaje się ze swoją ukochaną popada w depresję. Jego przyjaciel Nick postanawia zabrać nieszczęśnika na rejs, na którym to rzekomo królują seksowne i chętne do zabawy dziewczyny w bikini. Staje się jednak zupełnie inaczej. Panowie zostają naumyślnie skierowani na rejs dla gejów. Początkowo nie są tego świadomi, jednak gdy odkrywają prawdę zaczyna się najlepsza przygoda w życiu każdego z nich. Jeden poznaje seksowną instruktorkę tańca – jedyną kobietę na pokładzie. Drugi przez przypadek wystrzeliwuje racę ratunkową i strąca helikopter, którym akurat podróżuje szwedzka drużyna modelek bikinii. Sami przyznacie, że ten scenariusz jest wyjątkowy, ale obejrzenie tego to prawdziwa gratka.

 • Ocena użytkowników na IMDb: 4.9
 • Produkcja: USA
 • Premiera: 4 Lipiec 2003

10. OSTRA JAZDA / ROAD TRIP (2000)

Kolejna komedia o miłości i szalonych perypetiach nastolatków. Ostra jazda to szalona, pełna ciekawych dialogów i przezabawnych sytuacji komedia, w której Josh, główny bohater przez pomyłkę wysyła swojej dziewczynie kasetę Video, której zawartość może doprowadzić do zakończenia ich związku. W chwili w której Josh orientuje się w całej sytuacji, postanawia przegonić pocztę i dotrzeć do swojej ukochanej, zanim ta odbierze przesyłkę z kasetą. Wyrusza w podróż życia wraz z paczką swoich najlepszych przyjaciół. Jaki osiągnął efekt? Koniecznie sprawdźcie sami.

 • Ocena użytkowników na IMDb: 6.4
 • Produkcja: USA
 • Premiera: 8 Wrzesień 2000

Zapewniamy i wręcz gwarantujemy, że powyższe najlepsze komedie młodzieżowe dadzą Wam godziny niezapomnianej zabawy i uśmiechu. A Czy Wy dodalibyście do tej listy jeszcze jakieś pozycje?

Grosza daj Rydzykowi. Sakiewką potrząśnij. Niech nie zabraknie do pierwszego.
Prostytutka z koronawirusem musi wskazać swoich klientów.

Wasze reakcje