Kraj

Miasteczko Wilanów nie dla każdego.

705
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Miasteczko wilanów nie dla każdego. FakeNews24.pl

Miasteczko Wilanów to część Wilanowa, jednej z południowych dzielnic Warszawy. To właśnie tutaj inspirację do tworzenia swojego kanału czerpał popularny niegdyś Lord Kruszwil. Jedne z najwyższych cen mieszkań w Polsce. Luksusowe auta. Znane marki. Droga biżuteria. Prestiż tego miejsca jest oczywisty. W ostatnich miesiącach w miasteczku zaczęło jednak przybywać rzeczy i przedmiotów obniżających prestiż dzielnicy. Mieszkańcy powiedzieli dość i zażądali interwencji burmistrza.

Na wczorajszej sesji rady dzielnicy Wilanowa głosowano nad uchwałą, która regulowałaby zasady hermetyczności okolicy. Po nie tak wcale burzliwej dyskusji, bo aż 99% głosów zostało oddanych za, ustalono nowy sposób poruszania się po miasteczku. Uchwała wejdzie w życie 1 Kwietnia 2020 roku, wtedy też przy każdej drodze wjazdowej, Miasteczko Wilanów otrzyma tablice z regulaminem.

Najważniejszymi z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca Warszawy są zapiski określające nasz ubiór oraz pojazd, jakim próbujemy wjechać do miasteczka:

  • Samochód nie może być starszy niż 2 lata. Dopuszcza się ruch pojazdów z datą produkcji od 2018 roku wzwyż, ale nie starszych niż Kwiecień 2018.
  • Samochód powinien być klasy premium. Auta niespełniające tego kryterium mogą wjechać na teren miasteczka po godzinie 22.00 i poruszać się po nim do wschodu słońca.
  • Auto bez względu na klasę musi być zawsze czyste. Nie dopuszcza się poruszania po miasteczku samochodów nie umytych, brudnych, budzących wstręt
  • Ubiór musi być markowy. Marki definiuje oddzielny załącznik do regulaminu, jednak jego aktualizacja będzie systematyczna.
  • Ubranie ma jednoznacznie wskazywać na status wysoki społeczny
  • Outfit niezgodny z panującą modą jest niemile widziany, ale dopuszczalny po godzinie 22.00.

W końcu! Teraz gdy wszystko to będzie regulowane, ceny mieszkań będą mogły utrzymywać się na stałym poziomie. Nie będzie niczego, co będzie zaniżało nam prestiż!

Powyższej wypowiedzi Pana Radka, mieszkańca miasteczka nie podzielają mieszkańcy pobliskiego Powsina.

A i dobrze! Nas tam i tak nie ciągnęło. A z tymi cenami to się zdziwią, jak im obwodnicę pod oknami wybudują. He He!

Sprawa wydaje się nie być rozwojowa. Wrócimy do tematu jak zostanie uruchomiony odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy, właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie Miasteczka Wilanów.

UBER i taksówkarze łączą swoje siły!
Primitive Technology w Polsce nie przejdzie.

Wasze reakcje