Rozrywka

Najlepsze seriale akcji lat 90-tych. Lista TOP 10 od FakeNews24.pl

403
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Najlepsze seriale lat 90. FakeNews24.pl

Dzisiejsze zestawienie TOP 10 będzie mocno sentymentalne zwłaszcza dla ludzi urodzonych jeszcze w poprzednim wieku. Dlaczego? Przypomnimy wam najlepsze seriale akcji lat 90-tych oraz ich openery, na dźwięk których przypomnicie sobie stare, dobre czasy. Ok, może nie wszystkie powstały po roku 1990, ale do nas trafiły wraz z wzrostem rozwoju telewizji i stacji chociażby takich jak Polsat. Wcześniej nie mieliśmy co liczyć na to, że Telewizja Polska wyemituje serial inny niż Dynastia. Zaczynamy?

#1

COBRA

Produkowany w latach 1993-1994 serial akcji przyciągający przed ekrany telewizorów rzeszę dorosłych, ale często też dzieci. Główny bohater serialu zostaje zdradzony w jednej z akcji bojowych. Podczas gdy wszyscy są przekonani, że zginął w wybuchu, temu udaje się przeżyć. Bohater zostaje poddany operacji plastycznej, a kiedy jego rekonwalescencja dobiega końca, zaczyna przewodzić tajnej jednostce, zwalczającej grupy przestępcze.
#2

MacGyver

Pierwszy odcinek tego serialu nakręcono w 1985 roku. Serial przyjął się na tyle mocno, iż kontynuowano go przez całe 7 sezonów. Czy trzeba komukolwiek przedstawiać zarys fabuły tego legendarnego show jakim raczyła nas telewizja Polsat? Każdy młody chłopak chciał być jak MacGyver. Każdy chciał umieć zrobić helikopter z zapałek i bombę z pudełka po kakao. Ten serial się nie mógł znudzić. Akcja jaką raczyli nas producenci była bardzo typowa jak na przełom lat 80-tych i 90-tych (czytaj: cały czas coś się działo).
#3

AIRWOLF

Airwolf to historia byłego wojskowego, który nawiązuje pracę z agencją wywiadowczą. Przeprowadza dla nich skrajnie niebezpieczne misje bojowe. Do wykorzystania ma jednak coś, o czym inni nawet nie marzyli. Supernowoczesny helikopter bojowy. Akcja, strzelanina, wybuchy, rozwałka i intro, które pamięta każdy. Kwintesencja produkcji tamtych lat.
#4

NIEUSTRASZONY

Zanim David Hasselhoff stoczył się na dno, zdążył zagrać jeszcze w kilku produkcjach, które stały się ikonami tamtych czasów. I skoro wcześniej było o supernowoczesnym helikopterze, tak teraz będzie o supernowoczesnym samochodzie, którego wyposażenia i możliwości pozazdrościłby sam James Bond. Michael Knight jako kierowca owego auta zwalcza przestępczość i gangi, bo cóż innego mógłby zwalczać. Serial doczekał się aż 4 sezonów.
#5

GROM W RAJU

Było latanie, było jeżdżenie, to teraz czas na serial akcji, w którym głównym środkiem do zwalczania przestępczości była super motorówka. Owa łódź została zbudowana przez dwóch przyjaciół. Naszpikowali ją oni nowoczesną technologią, a następnie chcieli odsprzedać ją armii. Transakcja nie doszła do skutku, a Panowie zostali z gigantycznym kredytem jaki zaciągnęli na budowę łodzi. Aby spłacić długi podejmują się niebezpiecznych misji wykorzystując motorówkę. W roli głównej został obsadzony znany i mega popularny w tamtych czasach wrestler, Hulk Hogan.
#6

ŻAR TROPIKÓW

Zanim CSI stało się modne istniał już 'Żar tropików'. Serial pełen akcji i zagadek kryminalnych, które jednak oglądało się niezwykle lekko. Wszystko za sprawą relaksujących klimatów ówczesnej Florydy, dziewczyn w bikini, piasku i drinków, którymi aż ociekały kolejne sceny. Fabuła serialu to historia byłego policjanta, który po wyrzuceniu z policji postanawia założyć swoje biuro detektywistyczne, właśnie na Florydzie. Poznaje on piękną asystentkę, z którą tworzą niezwykle zgrany i sukcesywny zespół.
#7

DRUŻYNA A

Kiedy leciała 'Drużyna A' na osiedlu nie było nikogo. Tak potężna dawka testosteronu zdarzała się w tamtych czasach rzadko. Serial opowiada historię czterech najemników, którzy, a jakże, walczą ze złem. Legendarny Hannibal Smith, Buźka, B.A. Baracus no i Murdock tworzyli idealny zespół. Misje jakie mieli do wykonania wprawiały w osłupienie, ale też pokazywały jak daleko przed europejskimi produkcjami jest Hollywood. Serial doczekał się w roku 2010 wątku fabularnego, filmu pod tym samym tytułem.
#8

POLICJANCI Z MIAMI

Ten, kto obejrzał chociaż jeden odcinek tego serialu wciągał się w niego niczym w dzisiejszą 'Grę o Tron'. To nie był serial jeden z wielu, mimo iż fabuła nawiązywała do ówczesnych, sensacyjnych produkcji. Miami Vice wyróżniało wiele. Przede wszystkim ścieżka dźwiękowa i pamiętne hity Phila Collinsa - In the air tonight, czy Iana Hammera - Crockett's Theme. Po drugie klimat Miami lat 80-tych. Ten sam klimat jaki chciało nam oddać GTA Vice City. Kolorowe, neonowe miasto. Inteligentne, nie naciągane i realistyczne akcje. Zapadające w pamięć dialogi. Miami Vice to arcydzieło, które zafascynuje każdego fana dzisiejszych, współczesnych produkcji.
#9

MAGNUM

Zanim Tom Selleck zagrał Richarda w Przyjaciołach, był on gwiazdą serialu Magnum. Thomas Magnum to prywatny detektyw. Terenem jego działania są Hawaje. Żaden z przestępców, złodziei czy bandytów nie może czuć się spokojnie, gdy w pobliżu pojawia się on w czerwonym Ferrari. Serial był tak popularny, że powstało aż 8 sezonów.
#10

SŁONECZNY PATROL

Podobno byli tacy, który oglądali 'Słoneczny patrol' dla fabuły. Podobno w ogóle w tym serialu była fabuła i jakiś wątek. Wątek który jednak gdzieś po drodze uciekał. I to nie za sprawą kiepskiego scenariusza, a za sprawą aktorek, statystów i klimatu serialu. Ówczesna seksbomba, Pamela Anderson w kostiumie kąpielowym. Erika Eleniak, Yasmine Bleeth czy Nicole Eggert w strojach uwydatniających kobiece kształty. Plaże pełne opalających się dziewczyn. Słoneczny Patrol doczekał się aż 11 sezonów. Jego produkcja trwała aż 12 lat.

To były najlepsze seriale akcji lat 90-tych, a przynajmniej emitowanych w Polsce w tamtym czasie. A jakie są wasze ulubione tytuły?
Najgorętsze na plaży. Top 13 seksownych foczek.

Wasze reakcje

1