Rozrywka

Najlepsze seriale akcji lat 90-tych. Lista TOP 10 od FakeNews24.pl

403
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.

Dzisiejsze zestawienie TOP 10 będzie mocno sentymentalne zwłaszcza dla ludzi urodzonych jeszcze w poprzednim wieku. Dlaczego? Przypomnimy wam najlepsze seriale akcji lat 90-tych oraz ich openery, na dźwięk których przypomnicie sobie stare, dobre czasy. Ok, może nie wszystkie powstały po roku 1990, ale do nas trafiły wraz z wzrostem rozwoju telewizji i stacji chociażby takich jak Polsat. Wcześniej nie mieliśmy co liczyć na to, że Telewizja Polska wyemituje serial inny niż Dynastia. Zaczynamy?

#1

COBRA

Produkowany w latach 1993-1994 serial akcji przyciągający przed ekrany telewizorów rzeszę dorosłych, ale często też dzieci. Główny bohater serialu zostaje zdradzony w jednej z akcji bojowych. Podczas gdy wszyscy są przekonani, że zginął w wybuchu, temu udaje się przeżyć. Bohater zostaje poddany operacji plastycznej, a kiedy jego rekonwalescencja dobiega końca, zaczyna przewodzić tajnej jednostce, zwalczającej grupy przestępcze.
#2

MacGyver

Pierwszy odcinek tego serialu nakręcono w 1985 roku. Serial przyjął się na tyle mocno, iż kontynuowano go przez całe 7 sezonów. Czy trzeba komukolwiek przedstawiać zarys fabuły tego legendarnego show jakim raczyła nas telewizja Polsat? Każdy młody chłopak chciał być jak MacGyver. Każdy chciał umieć zrobić helikopter z zapałek i bombę z pudełka po kakao. Ten serial się nie mógł znudzić. Akcja jaką raczyli nas producenci była bardzo typowa jak na przełom lat 80-tych i 90-tych (czytaj: cały czas coś się działo).
#3

AIRWOLF

Airwolf to historia byłego wojskowego, który nawiązuje pracę z agencją wywiadowczą. Przeprowadza dla nich skrajnie niebezpieczne misje bojowe. Do wykorzystania ma jednak coś, o czym inni nawet nie marzyli. Supernowoczesny helikopter bojowy. Akcja, strzelanina, wybuchy, rozwałka i intro, które pamięta każdy. Kwintesencja produkcji tamtych lat.
#4

NIEUSTRASZONY

Zanim David Hasselhoff stoczył się na dno, zdążył zagrać jeszcze w kilku produkcjach, które stały się ikonami tamtych czasów. I skoro wcześniej było o supernowoczesnym helikopterze, tak teraz będzie o supernowoczesnym samochodzie, którego wyposażenia i możliwości pozazdrościłby sam James Bond. Michael Knight jako kierowca owego auta zwalcza przestępczość i gangi, bo cóż innego mógłby zwalczać. Serial doczekał się aż 4 sezonów.
#5

GROM W RAJU

Było latanie, było jeżdżenie, to teraz czas na serial akcji, w którym głównym środkiem do zwalczania przestępczości była super motorówka. Owa łódź została zbudowana przez dwóch przyjaciół. Naszpikowali ją oni nowoczesną technologią, a następnie chcieli odsprzedać ją armii. Transakcja nie doszła do skutku, a Panowie zostali z gigantycznym kredytem jaki zaciągnęli na budowę łodzi. Aby spłacić długi podejmują się niebezpiecznych misji wykorzystując motorówkę. W roli głównej został obsadzony znany i mega popularny w tamtych czasach wrestler, Hulk Hogan.
#6

ŻAR TROPIKÓW

Zanim CSI stało się modne istniał już 'Żar tropików'. Serial pełen akcji i zagadek kryminalnych, które jednak oglądało się niezwykle lekko. Wszystko za sprawą relaksujących klimatów ówczesnej Florydy, dziewczyn w bikini, piasku i drinków, którymi aż ociekały kolejne sceny. Fabuła serialu to historia byłego policjanta, który po wyrzuceniu z policji postanawia założyć swoje biuro detektywistyczne, właśnie na Florydzie. Poznaje on piękną asystentkę, z którą tworzą niezwykle zgrany i sukcesywny zespół.
#7

DRUŻYNA A

Kiedy leciała 'Drużyna A' na osiedlu nie było nikogo. Tak potężna dawka testosteronu zdarzała się w tamtych czasach rzadko. Serial opowiada historię czterech najemników, którzy, a jakże, walczą ze złem. Legendarny Hannibal Smith, Buźka, B.A. Baracus no i Murdock tworzyli idealny zespół. Misje jakie mieli do wykonania wprawiały w osłupienie, ale też pokazywały jak daleko przed europejskimi produkcjami jest Hollywood. Serial doczekał się w roku 2010 wątku fabularnego, filmu pod tym samym tytułem.
#8

POLICJANCI Z MIAMI

Ten, kto obejrzał chociaż jeden odcinek tego serialu wciągał się w niego niczym w dzisiejszą 'Grę o Tron'. To nie był serial jeden z wielu, mimo iż fabuła nawiązywała do ówczesnych, sensacyjnych produkcji. Miami Vice wyróżniało wiele. Przede wszystkim ścieżka dźwiękowa i pamiętne hity Phila Collinsa - In the air tonight, czy Iana Hammera - Crockett's Theme. Po drugie klimat Miami lat 80-tych. Ten sam klimat jaki chciało nam oddać GTA Vice City. Kolorowe, neonowe miasto. Inteligentne, nie naciągane i realistyczne akcje. Zapadające w pamięć dialogi. Miami Vice to arcydzieło, które zafascynuje każdego fana dzisiejszych, współczesnych produkcji.
#9

MAGNUM

Zanim Tom Selleck zagrał Richarda w Przyjaciołach, był on gwiazdą serialu Magnum. Thomas Magnum to prywatny detektyw. Terenem jego działania są Hawaje. Żaden z przestępców, złodziei czy bandytów nie może czuć się spokojnie, gdy w pobliżu pojawia się on w czerwonym Ferrari. Serial był tak popularny, że powstało aż 8 sezonów.
#10

SŁONECZNY PATROL

Podobno byli tacy, który oglądali 'Słoneczny patrol' dla fabuły. Podobno w ogóle w tym serialu była fabuła i jakiś wątek. Wątek który jednak gdzieś po drodze uciekał. I to nie za sprawą kiepskiego scenariusza, a za sprawą aktorek, statystów i klimatu serialu. Ówczesna seksbomba, Pamela Anderson w kostiumie kąpielowym. Erika Eleniak, Yasmine Bleeth czy Nicole Eggert w strojach uwydatniających kobiece kształty. Plaże pełne opalających się dziewczyn. Słoneczny Patrol doczekał się aż 11 sezonów. Jego produkcja trwała aż 12 lat.

To były najlepsze seriale akcji lat 90-tych, a przynajmniej emitowanych w Polsce w tamtym czasie. A jakie są wasze ulubione tytuły?
Najgorętsze na plaży. Top 13 seksownych foczek.

Wasze reakcje

1