Kraj

Jak i gdzie kupić granat?

325
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.

Jak i gdzie kupić granat? Sprawdzamy popularne miasta.

W ostatnim czasie do naszej redakcji coraz częściej napływają wiadomości, w których pytanie nas jak i gdzie kupić granat. Wykorzystaliśmy nasze kontakty i podpytaliśmy to tu, to tam. W tym artykule znajdziesz wyłącznie sprawdzone miejscówki  i namiary na przemytników.

Warszawa. W stolicy granat najszybciej kupisz na tak zwanej patelni, czyli miejscu, gdzie łączą się szlaki komunikacyjne pieszych korzystających z metra, tramwajów, autobusów i pociągów. Granaty na patelni sprzedaje Pan Wojciech Z. Pana Wojciecha rozpoznać można po charakterystycznych tatuażach za lewym uchem. Ceny może nie należą do najniższych w Warszawie, za to klienci bardzo chwalą sobie zakupy w tym miejscu. Najwyżej oceniana jest kultura sprzedającego oraz obsługa posprzedażowa. Klienci mogą też liczyć na 10% rabat na kolejne zakupy.

Kraków. Bulwar nad Wisłą, pod grotą Smoka Wawelskiego to najlepsze miejsce, aby kupić granat w Krakowie. Można tam spotkać Panią Renatę, 72 letnią starszą Panią, która sprzedaje kwiaty, ale jak potrzeba, to wyciągnie spod lady granat lub dwa. Pani Renata dorabia do emerytury. Jak sama tłumaczy miesięcznie wyciąga drugą, a nawet i trzecią pensję. Klienci cenią sobie zakupy w tym miejscu. Jak się okazuje, jeszcze nikt nie wrócił z reklamacją, czy też nikt nie zgłosił sprawy na policję, że ktokolwiek został oszukany. Pani Renatka wprowadziła ostatnio system lojalnościowy na zasadzie pieczątek i stempelków. Każdy granat to jeden stempelek, a 10 pieczątek to granat gratis. Z usług Pani Renaty najczęściej korzystają Gruzini.

Gdańsk. W tym nadmorskim mieście granaty można kupić niemalże na każdym rogu. Najwięcej jednak znajdziemy ich na ulicy Świętego Ducha, w bezpośrednim sąsiedztwie Bazyliki Mariackiej. Najlepszymi opiniami jako dealer cieszy się tutaj Pan Michał Koluszek, który zmotywowany dobrymi relacjami z klientami rozważa nawet założenie własnej firmy i dodanie jej na Google Maps. U Pana Michała ceny są stosunkowo niskie. Jak tłumaczy sprzedawca, może on narzucać małą marżę, gdyż wolumen sprzedaży jest bardzo wysoki. Czy tak czy inaczej Pan Koluszek wychodzi na plus.

Ile kosztuje granat?

Ceny za granaty są różne w zależności od miasta, rodzaju oraz pochodzenia. Granaty z przemytu są stosunkowo drogie, ale niosą największą wartość użyteczną. Granat kradzione można kupić najtaniej, gdyż te dealerzy chcą jak najszybciej upłynnić. Stawki za sztukę wahają się więc w granicach od 25zł (równowartość pół litra) do ponad 800zł.

Wakacyjne dziewczyny. Galeria 20 gorących zdjęć.
Kolegium

Wasze reakcje