Technologie

Instagram rozpozna modyfikowane zdjęcia.

532
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Instagram rozpozna modyfikowane zdjęcia. FakeNews24.pl. FakeNews24. Fake News. Fake

Koniec eldorado Internetowych Influencerów. Facebook, właściciel Instagrama właśnie powiadomił o wdrożeniu nowego rozwiązania, które od maja zacznie obowiązywać najpierw na terenie Stanów Zjednoczonych, a około miesiąc później w pozostałych regionach. O jakie rozwiązanie chodzi? Instagram rozpozna modyfikowane zdjęcia i wymusi na użytkowniku jedno z dwóch możliwych działań.

Instagram na nowych zasadach

Pierwszym rozwiązaniem będzie hasztag #thisisfakepic, który zostanie dodany automatycznie do każdego zdjęcia, w którym filtry wykryją modyfikacje. Rozwiązanie numer dwa wydaje się być bardziej drastyczne. Użytkownik będzie mógł dodać zdjęcie bez oznaczania hasztagiem, ale automatycznie zostanie dodana do niego kolejna fotka, przedstawiająca zdjęcie przed edycją.

Nowe zasady są wynikiem wielu petycji i głosów sprzeciwu, tych organizacji, które uważają, że Instagram potrafi swym zakłamaniem niszczyć życia przeciętnych osób. Każdy kto ma Instagrama widzi świat przez kalejdoskop. Wysportowane, zawsze idealnie umalowane modelki i zawsze, ale to zawsze pozy, które swą sztucznością, mają udawać pełną naturalność. Niebo w pięknych lazurowych lub szafirowych barwach, zieleń liści tak soczysta, a czerwień sukni lub kostiumów kąpielowych natychmiast pobudza zmysły. Instagram mówi dość. Co na to popularni Influencerzy? Zapytaliśmy ich o zdanie.

To chyba żart. A proszę mi powiedzieć, które zdjęcie na Instagramie nie jest podrasowane? Przecież zdjęcia bez filtrów czy lekkich modyfikacji to bezsens.

Powiedziała nam Monika z Poznania, której profil obserwuje 342 osoby.

Pan widzi to zdjęcie!? To teraz niech Pan spojrzy na mnie. Nie wydaje się Panu, że nie jestem do siebie podobna w realu? Przecież jak wrzucę normalne zdjęcie bez obróbki, to ludzie nie uwierzą, że to ja.

Tak o pomyśle wypowiedziała się Agness1, Influencerka z 235 obserwującymi.

Ledwo przeżyłam ukrywanie liczby serduszek pod zdjęciami. A teraz to? Przecież mi z miejsca poleci kilka współprac. Za co będę żyć jak mi zasięgi pospadają!?

Przeżywa z kolei właścicielka profilu Life_is_Life, której posty docierają miesięcznie do ponad 600 osób.

A czy wy uważacie fakt, iż Instagram rozpozna modyfikowane zdjęcia za słuszny? Napiszcie w komentarzach na naszym Facebooku.

Biała Armia zespołu Bajm uznana za piosenkę rasistowską.
Anonimowe donosy na sąsiadów do sanepidu przybierają na sile.

Wasze reakcje