Rozrywka

Hollywood ocenzuruje wszystkie filmy począwszy od 1950 roku. W tle rasizm!

557
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Rasizm w Hollywood. Będzie cenzura filmów. FakeNews24.pl Humor i rozrywka.

Ciężkie i trudne czasy nastały dla całego Hollywood. Najpierw pandemia, która sparaliżowała wiele filmowych produkcji. Teraz protesty w ramach akcji Black Lives Matter, które to swoim zasięgiem obejmują coraz większy obszar Stanów Zjednoczonych. W obawie przed tymi właśnie protestami, całe Hollywood postanowiło podjąć radykalne i kontrowersyjne kroki. Wszystko po to, aby rasizm w swojej czystej postaci, a także sytuacje mogące mieć znamiona rasizmu, raz na zawsze zniknęły z przemysłu filmowego.

W tym celu włodarze wytwórni filmowych zrzeszonych przez Hollywood postanowili, iż powołają niezależne komisje składające się wyłącznie ze społeczności Afroamerykańskiej. Członkowie tych komisji będą mieli za zadanie przejrzenie wszystkich filmów począwszy od 1950 roku, a następnie wyłapania w nich jakichkolwiek znamion rasizmu. Fragmenty takie zostaną następnie w części lub w całości ocenzurowane. Biała społeczność nie została dopuszczona do komisji w obawie o nierzetelność w wykonywanych obowiązkach.

Prezes wytwórni NGN swoją decyzję o zatrudnieniu wyłącznie czarnoskórych tłumaczy:

Nie mamy możliwości, to znaczy nie chcemy, aby w komisji zasiadali biali ludzie. Mogliby oni nieświadomie lub celowo przymykać oko na pewne teksty, ujęcia czy skojarzenia. Musimy raz na zawsze oddzielić przeszłość od teraźniejszości grubą linią. Rasizm musi zniknąć z Hollywood. Dlatego też uważamy, że jedynie Afroamerykanie są w stanie wskazać co może być punktem zapalnym godzącym w ich całą społeczność.

Jak się dowiedzieliśmy pierwsze komisje już zaczęły pracować nad wyłapywaniem fragmentów, które należy ocenzurować. Na chwilę obecną z 86 filmów tylko 2 nie zawierały obraźliwych lub budzących skojarzenia dialogów. 16 filmów należy ocenzurować w kilku fragmentach. 68 filmów według komisji zawiera w sobie tak dużo obraźliwych dla społeczności Afroamerykańskiej fragmentów, iż jedynym słusznym rozwiązaniem jest całościowe ocenzurowanie filmu, a tym samym zakaz jego dalszej dystrybucji.

Co dalej z Hollywood i naszymi ulubionymi filmami? Czy nadal będzie nam dane obejrzeć hity takie jak: 'Wielki biały ninja’, 'Biali nie potrafią skakać’? Czy na przykład 'Czarny Łabędź’ będzie nadal pozycją godną do obejrzenia? Jak zwykle w takich sytuacjach to czas przyniesie nam odpowiedzi.

Podsumowanie roku 2020 w redakcji FakeNews24.pl
Wysadzili bankomat w Centrum Warszawy. Siła wybuchu zaskoczyła ich samych.

Wasze reakcje

1