Kraj

GUS szuka statystów i oferuje wysokie zarobki!

501
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
GUS tworzy statystyki. Potrzebni ludzie do statystyk. FakeNews24.pl

GUS (Grono Urzędników Statystujących) ogłosiło nabór na statystów. Warunki pracy są obiecujące, a zakres obowiązków jednocześnie łatwy, ale i odpowiedzialny. W GUSie brakuje statystów, a jak wiadomo, w tak poważnej i szanowanej instytucji zarówno cyferki jak i słupki muszą się zgadzać. Dotychczasowi statyści zmienili pracę na rzecz korporacji, kuszeni pakietami usług dodatkowych. W chwili obecnej GUS rekrutuje na ponad 6.000 stanowisk. O komentarz poprosiliśmy rzecznika prasowego GUSu, Panią Iwonę Złośnicę.

Jak Państwo wiecie, tworzymy statystyki na zlecenie czy to instytucji państwowych, czy sektora prywatnego. W zależności od zapotrzebowania, czasami zleceniodawca życzy sobie lekko naciąganych lub wręcz zakłamanych statystyk. Ponieważ my w GUSie nie uznajemy KŁAMSTWA, nasze statystyki muszą mieć zawsze odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Dalej zapytaliśmy Panią Rzecznik, czy to oznacza, że jeżeli zleceniodawca chce mieć w statystykach np. 10.000 osób, które są przychylne jakiejś idei to czy GUS musi nakłonić te osoby do faktycznego wyznawania tych idei.

Nakłonić to zbyt wielkie słowo. Nasi statyści w kontrakcje mają wyraźnie zaznaczone, iż mogą sympatyzować z określoną i ściśle przestrzeganą liczbą takich idei. Oczywiście ta liczba rośnie wraz ze wzrostem pensji statysty.

Specjalnie dla naszych czytelników, poprosiliśmy jeszcze Panią Iwonę o wskazówki dotyczące samej rekrutacji.

W GUSie statystą może zostać każdy kto spełnia dwa warunki: ma ukończone 18 lat oraz posiada obywatelstwo polskie. W procesie rekrutacji nie spotykamy się osobiście. Statysta otrzymuje jedynie dokładne informacje i wytyczne, jak reagować w razie WTOPY.

Wtopy?

Hi Hi. Wtopa to złe słowo. Miałam na myśli oczywiście audyt lub kontrolę najwyższą.

Jeżeli jesteście zainteresowani dołączeniem do Grona Urzędników Statystujących możecie wejść na stronę https://gronourzednikowstatystujacych.pl/rekrutacja, gdzie znajdziecie szczegółowe informacje.

Reni Jusis po 17 latach odnalazła!
Powiedziała 3 razy Bloody Mary. W lustrze nikt się nie pokazał.

Wasze reakcje