Motoryzacja

Fotoradary na nowych zasadach. Zamiast karać, będą nagradzać kierowców.

420
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Fotoradary na nowych zasadach. FakeNews24.pl FakeNews24. Humor. Rozrywka. Dezinformacja.

O 1 Maja 2020 roku fotoradary będą działały na nowych zasadach. Zamiast karać kierowców za nadmierną prędkość, będą nagradzać tych, którzy jadą przepisowo. Jak będzie to wyglądało w praktyce? Wyjaśniamy poniżej.

Każdemu kierowcy, który będzie mijać fotoradar z przepisową prędkością zostanie zrobione zdjęcie. Zdjęcia te nie będą rozsyłane do właścicieli pojazdów, tak jak to było do tej pory. Na koniec każdego miesiąca zostanie przeprowadzone losowanie. Dla każdego fotoradaru zostanie wylosowanych aż 30 kierowców, którzy jechali przepisowo.

Jest o co powalczyć. Nagrody kuszą. Każdy wygrany otrzyma od policji złotą kartę abolicji, której będzie mógł użyć w przypadku jakiejkolwiek kontroli drogowej. Będzie ona działała tak samo jak karta zwolnienia z więzienia w popularnej grze Monopoly (kliknij i kup). Kiedy będziemy jechać w terenie zabudowanym na przykład o 70km/h szybciej, z kartą abolicji nie grozić nam będzie utrata uprawnień do kierowania. Na koniec roku wylosowana będzie jedna nagroda główna. Zwycięzca otrzyma na własność kluczyki do zdejmowania blokad straży miejskiej.

Kierowcy i policjanci już zacierają ręce. Aż ciężko uwierzyć, że tak genialne w swej prostocie rozwiązanie trafiło do Polski. Odpowiednio zmotywowani kierowcy na pewno będą zdejmować nogę z gazu mijając fotoradary. Policja jest na najlepszej drodze do głęboko idącego ocieplenia swojego wizerunku. Brawo Polsko!

Rydzyk sprzedaje cudowne obrazki. Kolejny pomysł biznesmena z Torunia.
Odwołane komunie. Madki w rozpaczy i w natarciu.

Wasze reakcje