Kraj

Emerytura progresywna. Nowy pomysł z Wiejskiej. Czy to strzał w dziesiątkę?

22
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Emerytura progresywna. Nowy pomysł rządu. FakeNews24.pl

Ciągłe zamieszania i niejasności wokół emerytur, przede wszystkim problemy z ich właściwym numerowaniem zmusiły rządzących do ponownego przyjrzenia się tematowi. Tak też w kuluarach najsłynniejszego budynku na ul. Wiejskiej w Warszawie zrodził się rewelacyjny pomysł – emerytura progresywna.

Jak dowiedział się nasz reporter, projekt emerytury progresywnej zakłada naliczanie jej wysokości na zasadzie wypracowanej podstawy comiesięcznej oraz corocznego progresywnego dodatku. Z informacji jakie posiadamy wynika, że podstawą będzie kwota w wysokości 380zł netto. W każdym kolejnym roku emeryci będą otrzymywali 5% tej kwoty. Oznacza to, iż w drugim roku pobierania świadczeń emeryci otrzymają aż o 19zł więcej niż w pierwszym roku, czyli 399zł. Idąc dalej, rok trzeci to świadczenie w wysokości 419zł, a w czwartym roku będzie to już zawrotne 440zł.

Emeryci już zacierają ręce. Pani Matylda Wincentowa, 82-letnia emerytka nie kryje zadowolenia:

Jeżeli teraz zacisnę pasa, to jak będę miała 95 lat to wpadnie mi na konto całkiem pokaźna sumka. Warto poczekać. No i jeszcze odchodzi problem z tym całym liczeniem. Wie Pan, te trzynaste i czternaste emerytury. Człowiek już nie wie ile mu się należy i za co, a tutaj proszę, taka prosta matematyka i jakie korzyści.

Zdanie Pani Matyldy podziela też grupa Gospodyń Miejskich z Trawnik. Zgodnie twierdzą one, że emerytura progresywna wyliczana w ten sposób pozwoli im na psychiczne nastawienie się na nadchodzące podwyżki przy jednoczesnym obniżeniu oczekiwań.

Ostatnio opisywaliśmy sytuację, gdzie emeryci handlują granatami, gdyż nie stać ich na przeżycie. Czy nowa ustawa odmieni losy starszych osób? Zostaje nam liczyć na to, iż nikt nie wpadnie gdzieś po drodze, aby przenieść granicę wieku przejścia na emeryturę na 70 lat.

Wyciekło kompromitujące zdjęcie Baracka Obamy.
Fala upałów nad Europą rozpuszcza serduszka polityków.

Wasze reakcje