Kraj

Dziś Ostatki. W Polsce mamy to święto co miesiąc.

622
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Ostatki w Polsce. Fake News. FakeNews. FakeNews24.pl

Dziś Ostatki. Dla jednych to dzień, który przeżywamy raz do roku. Dla innych z kolei to dzień, przeżywany z miesiąca na miesiąc. Dlaczego? Reporterzy FakeNews24.pl przygotowali dla Was szczegółowe informacje na ten temat.

Ostatkami potocznie nazywamy ostatnie dni miesiąca, w których to znakomita część pracujących osób odlicza godziny do otrzymania przelewu z wynagrodzeniem. Ostatki oznaczają więc ten specjalny okres oczekiwania. Przez cały miesiąc, dwadzieścia, często blisko trzydzieści dni żyjemy ponad stan. Kupujemy rzeczy, na które nie do końca nas stać. Nie odmawiamy sobie przyjemności, które powinniśmy odłożyć na inny, lepszy czas. Nagle pewnego dnia, zazwyczaj właśnie w pod koniec tego trzeciego tygodnia orientujemy się, iż nasze finanse mocno się uszczupliły. Nadchodzi okres ostatków, czyli wyczekiwania.

W Polsce przeżywamy ostatki co miesiąc. Każdy obchodzi je na swój sposób, jednak ogólna koncepcja jest wszędzie taka sama. W tym roku świętujemy Ostatki w Lutym, ponieważ jest to najkrótszy miesiąc w roku, a co za tym idzie, Ostatki najmniej nas dotykają. Redakcja FakeNews24.pl życzy wszystkim jak najkrótszych oczekiwań.

Pyton, który rok temu zatrzymał Polskę wrócił do Warszawy
Agnieszka Chylińska z zespołu O.N.A. wreszcie powiedziała sobie dość!

Wasze reakcje