Poznaj FakeNews24

Czy FakeNews24.pl Przewiduje przyszłość? Dziwne zbiegi okoliczności.

701
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Czy FakeNews24 przewiduje przyszłość. FakeNews24.pl Rozrywka i Humor

Naszło nas na chwilę refleksji dotyczących tego co robimy. Z założenia FakeNews24 powstało po to, aby dostarczać humor, rozrywkę i dezinformację. Jak się jednak okazuje, całkiem trafnie i zupełnie niezamierzenie przewidzieliśmy w naszych artykułach kilka wydarzeń. Chcecie dowodów? Oto one:

1. Mniej wypadków podczas kwarantanny

16 Marca 2020 pisaliśmy o tym, iż z powodu kwarantanny na ulicach miast odnotowano spadek wypadków i kolizji. Sprawdźcie tutaj. Trzy dni później serwis niezależna.pl podał do publicznej wiadomości wywiad z nadkom. Sylwestrem Marczakiem na temat spadku liczy wypadków i kolizji. Do sprawdzenia tutaj. Wychodzi na to, że przewidzieliśmy rozwój zdarzeń 3 dni wcześniej.

2. Złodzieje cierpią z powodu kwarantanny

17 Marca 2020 o godzinie 10:41 opublikowaliśmy artykuł: Kwarantanna. Zły czas dla włamywaczy. Tego samego dnia, o godzinie 18:24 Polska Policja na swoim profilu na Facebooku opublikowała viralowy post, w którym prosi docenia współpracę z włamywaczami w tym trudnym czasie.

3. Bez korków w wakacje

Już 11 Lutego 2020 czyli jeszcze na długo przed ogłoszeniem pandemii pisaliśmy, że w wakacje Autostrada A1 bez korków. Jeżeli obecna sytuacja nie ustąpi, owszem na A1 korków nie będzie, bo nie będzie miał kto po niej jeździć. Jak mogliśmy o tym wiedzieć dwa miesiące temu?

4. Donosy do sanepidu

19 Marca 2020 pisaliśmy o anonimowych donosach do Sanepidu. Sąsiedzi donosili do siebie na lewo i prawo. Tymczasem dzień później serwis nowosci.com.pl opublikował artykuł opisujący jak to sanepid w Toruniu jest zasypywany donosami.

5. Wpływanie na statystyki

8 Lutego 2020 roku pisaliśmy o tym jak w GUSie muszą zgadzać się cyferki i jak GUS rekrutuje statystów. Celem tych rekrutacji miało być zwerbowanie odpowiedniej liczby osób, aby manipulować statystykami. Tymczasem dzisiaj wychodzi na jaw coraz więcej artykułów, głównie z prasy niezależnej, które informują o wpływaniu na statystyki związane z chorobą COVID-19. Czy przewidzieliśmy również i taką sytuację?

FakeNews24 – co dalej?

Zastanawiamy się nad dwiema rzeczami. Wygląda na to, że albo umiemy przewidywać przyszłość, albo nasi tajni informatorzy są zbyt dobrze poinformowani. Czy w związku z tym nie lepiej rzucić rozrywkę i nie lepiej zająć się w FakeNews24 rzetelnym dziennikarstwem? Trochę się boimy, że reszta naszych przewidywań kiedyś się spełni.

Polsat wyemituje dziś film MASKA. To w ramach przypomnienia o nakazie!
Jeden Osiem L zapomniał. Dał wszystko co miał i zapomniał.

Wasze reakcje