Kraj

CPK: Kluczowe zmiany mające przyśpieszyć powstanie projektu.

105
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
CPK. Kluczowe zmiany. Kiedy powstanie Centralny Port Komunikacyjny. FakeNews24.pl

CPK, czyli Centralny Port Komunikacyjny to jedna z wielu sztandarowych inwestycji partii rządzącej. CPK ma składać się nie tylko z największego lotniska w Polsce, ale jak zapowiada partia, również z tysięcy kilometrów nowych dróg oraz szlaków kolejowych. Od pierwotnego ogłoszenia projektu minęło już kilka lat i jak dotąd w temacie nie dzieje się zbyt wiele. Ostatnie miesiące przyniosły coraz większe zniecierpliwienie społeczeństwa. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy na okres wakacyjny planowane są kluczowe reformy. Mają one nas utwierdzić w przekonaniu, że zmiany są ciągłe, a projekt postępuje zgodnie z harmonogramem.

Pierwszą istotną zmianą ma być szersza, dokładniejsza i bardziej skoncentrowana propaganda medialna, której ulegną większe tłumy. Jak tłumaczy Pan Filip Kołatka z Ministerstwa Działań Propagandowych, dotychczasowe działania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu:

Dotychczasowe działania naszego Resortu nie przyniosły oczekiwanego efektu. Postawiliśmy z góry na sprawdzony schemat czyli obiecać coś i nie dotrzymać słowa. Nie spodziewaliśmy się, że ludzie poznają się na CPK i po kilku latach nic nie robienia z naszej strony zaczną zadawać pytania.

Kolejną zmianą ma być ocieplenie wizerunku Zarządu Spółki odpowiedzialnej za powołanie do życia CPK.

W ramach ocieplenia naszego zszarganego w oczach opinii publicznej wizerunku, postanowiliśmy zmniejszyć zarządowi spółki wynagrodzenie o 1%. Mamy wręcz przekonanie, że ta decyzja bardziej zmobilizuje osoby odpowiedzialne za projekt do jego szybszej i skuteczniejszej realizacji. Nie będziemy jednak rezygnować z wczasów pod gruszą oraz kart Multisport. Wciąż nie podjęliśmy jeszcze decyzji co do owocowych czwartków, gdyż te spotykają się z bardzo dobrym odbiorem naszego Zarządu.

Na koniec zapytaliśmy Pana Filipa o realną datę oddania CPK do użytku pasażerów.

Ciężko na ten moment podać precyzyjną datę. Biorąc pod uwagę najbliższe wybory parlamentarne i fakt, iż w tym okresie kładzie się duży nacisk na składanie obietnic bez pokrycia, najbardziej prawdopodobną datą jest rok 2027.

Jak zawsze dziękujemy za szczerość i jak zawsze śmiejemy się przez łzy. Nie tracimy jednak wiary w tę jakże sztandarową inwestycję, która okazuje się być już bardzo lukratywna dla wąskiego grona osób.

Inflacja Polakom nie straszna.
Kot Hybryda

Wasze reakcje