Lifestyle Sport

Bieganie. Nie wiesz jak zacząć? Sprawdź nasz poradnik!

530
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
Jak rozpocząć przygodę z bieganiem. Porady. FakeNews24.pl

Bieganie jest w dalszym ciągu na fali. To sport, który może uprawiać każdy. To sport, który poprawia naszą psychiczną i fizyczną kondycję. Dzięki bieganiu podnosimy poziom hormonów szczęścia, redukujemy stres i napięcia, wzmacniamy nasz organizm. Z której strony byśmy nie patrzyli zawsze znajdziemy same plusy joggingu. Dlaczego jednak czasami tak ciężko nam zacząć przygodę z bieganiem? Co jest w nas takiego, co pomimo świadomości dobrotliwego oddziaływania aktywności fizycznej, nie pozwala nam postawić tego pierwszego kroku? Sprawdziliśmy i przygotowaliśmy krótki poradnik, który odpowiednio rozwieje wątpliwości.

  1. Zastanów się, czy potrzebujesz biegania. Tak, tak po prostu odpowiedz sobie na pytanie, czy bieganie Cię uszczęśliwi. Jeżeli tak, to idź dalej. Jeżeli nie, to sprawdź nasze inne newsy.
  2. Zdecyduj, że w tym konkretnym dniu rozpoczniesz bieganie. To pomoże Ci się odpowiednio nastawić. Nie mów sobie, że kiedyś zaczniesz, tylko, że zaczniesz w ten piątek rano.
  3. Kup fajne ciuchy i outfit do biegania. To nic, że nie masz jeszcze kondycji i nie wiesz, czy nie zrezygnujesz po pierwszym razie, albo czy nie zawrócisz do domu po przebiegnięciu 100 metrów. Fejm musi być. Inni ludzie wcale nie wiedzą, że dopiero zaczynasz. Kiedy zobaczą Cię w fajnych ciuszkach, pomyślą, że biegasz od dawna, a to motywuje.
  4. Ubierz się i wyjdź z domu. Tak, to takie proste. Najzwyczajniej w świecie musisz wyjść z domu.
  5. Biegnij. Biegnij i jeszcze raz biegnij. Chociaż byłby to mały dystans, zrób to.
  6. Zatrzymaj się. Zrób fotkę na Instagrama. Pochwal się swoim 'nowym ja’ na Facebooku.
  7. Wróć do domu, szczęśliwy że Ci się udało i zmęczony jak nigdy wcześniej.
  8. Schowaj ubrania, kup paczkę chipsów, obejrzyj film i stwierdź na koniec dnia, że bieganie nie jest dla Ciebie. Zdecyduj jasno i odważnie, że tak na prawdę, w Twoim życiu nie ma teraz miejsca na takie duże zmiany.

Powyższe 8 punktów to efekt starannego researchu. Przejrzeliśmy kilka blogów tematycznych, sprawdziliśmy dziesiątki profili na Instagramie, rozmawialiśmy ze specjalistami. Mamy nadzieję, że uda Ci się wdrożyć powyższe w życie. Życzymy sukcesów. Redakcja FakeNews24.pl

Pogoda. Zaplanowany na wtorek huragan się nie odbędzie.
W jednym z bloków przy ul. Marymonckiej nadal tłucze.

Wasze reakcje