Kraj Technologie

Atak DDoS i Duża Awaria Serwerów: Polska dotknięta niedziałającymi usługami w dniu 13 czerwca 2023roku

15
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.

13 czerwca Polska stanęła w obliczu poważnych problemów z działaniem kluczowych usług, gdy atak DDoS zaatakował system ePUAP. Sytuację ujawnił Janusz Cieszyński, a dodatkowo doszło do ogromnej awarii serwerów w całym kraju, dotykając duże dostawców usług serwerowych, komórkowych i banków. Jedno z przedsiębiorstw odpowiedzialnych za rozwiązania serwerowe wskazało na zewnętrznego dostawcę jako przyczynę awarii kluczowych usług infrastrukturalnych i sieciowych. Jednak pojawiają się pytania, czy ta awaria była spowodowana atakiem DDoS, podobnie jak w przypadku ePUAP. Warto również zauważyć, że serwery dedykowane tego dostawcy zostały ponownie uruchomione, co wpłynęło na działanie usług dla danego klienta.

Atak DDoS na ePUAP Janusz Cieszyński, osoba odpowiedzialna za ePUAP, poinformował opinię publiczną o ataku DDoS, który sparaliżował usługę. ePUAP, Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, jest kluczowym narzędziem dla wielu obywateli i przedsiębiorstw w Polsce. Atak ten uniemożliwił wielu użytkownikom dostęp do usług i wzbudził poważne obawy związane z cyberbezpieczeństwem w kraju.

Dodatkowo, tego samego dnia, Polska doświadczyła ogromnej awarii serwerów, która dotknęła duże dostawców usług serwerowych, komórkowych i bankowych. Jeden z dostawców rozwiązań serwerowych doniósł, że awaria była spowodowana problemami u zewnętrznego dostawcy, który zapewniał kluczowe usługi infrastrukturalne i sieciowe. Ta sytuacja spowodowała poważne zakłócenia w funkcjonowaniu usług klientów, co wywołało frustrację i niedogodności dla wielu osób.

Czy awaria była związana z atakiem DDoS? Poza informacją o ataku DDoS na ePUAP, pojawiają się wątpliwości, czy duża awaria serwerów była bezpośrednio związana z tą sytuacją. Czy problem u tego dostawcy był spowodowany atakiem DDoS, podobnie jak w przypadku ePUAP, czy były to oddzielne zdarzenia? To ważne pytanie, na które odpowiedzi mogą być kluczowe dla zrozumienia przyczyn tych awarii i zapobieżenia im w przyszłości.

Działanie awarii serwerów miało poważne konsekwencje dla klientów, którzy polegają na usługach dostępnych online. Awaria dotkneła też banków, a dostawcy usług komórkowych napotkali trudności w utrzymaniu połączeń i dostępu do sieci. To spowodowało frustrację i niedogodności dla wielu osób, które polegają na niezawodności tych usług w swoim codziennym życiu.

Atak DDoS na ePUAP i duża awaria serwerów, która miała miejsce w dniu 13 czerwca, stanowiła poważne wyzwanie dla polskiego systemu usług online. Informacje podane przez Janusza Cieszyńskiego dotyczące ataku DDoS na ePUAP budzą obawy dotyczące cyberbezpieczeństwa. Dodatkowo, awaria serwerów dotknęła wiele kluczowych usług w kraju, powodując zakłócenia i niedogodności dla klientów. Pytanie, czy ta awaria była powiązana z atakiem DDoS, pozostaje otwarte i wymaga dalszego dochodzenia. Bez względu na przyczynę, ważne jest, aby podjąć odpowiednie działania w celu zabezpieczenia infrastruktury serwerowej i sieciowej, aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości.

Kontrowersje wśród YouTuberów: Wardęga, STUU, Dubiel i Boxdel w centrum uwagi
Michał Wiśniewski - Od Gwiazdy do Rozpadu: Niewiarygodna Historia Marnotrawstwa

Wasze reakcje