Lifestyle

10 najlepszych tekstów z polskich filmów. Lista TOP 10 od FakeNews24.pl

502
Please Zaloguj się lub zarejestruj to do it.
10 najlepszych tekstów z polskich filmów. FakeNews. FakeNews24. FakeNews24.pl

W dzisiejszym zestawieniu TOP 10 przedstawiamy Wam 10 najlepszych tekstów z polskich filmów. Na wstępie zaznaczamy, iż będzie niecenzuralnie, ale za to epicko. W naszym zestawieniu posłużyliśmy się kultowymi polskimi komediami. Tak na prawdę można by stworzyć oddzielną listę najlepszych tekstów dla każdego z tych filmów, ale dziś skupimy się wyłącznie na tych, które zna każdy. Do dzieła!

1. Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście

To jedno zdanie kończące komedię 'Chłopaki nie płaczą’ weszło do codziennej, potocznej mowy na stałe. Zdanie to wypowiada jeden z bohaterów filmu, Laska. Laska wraz z kolegami ruszyli na ratunek swojemu koledze. Mieli udać się do bunkrów w miejscowości niedaleko od Warszawy. Ekipa jednak postanowiła po drodze wypalić to i owo, przez co wszyscy pasażerowie auta stracili poczucie czasu. Kiedy zatrzymali się za potrzebą, sądząc, że nadal krążą wokół stolicy, okazało się, że dotarli nad brzeg morza. Wtedy też pada sławetne zdanie: 'Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście’.

2. Gardło Pana boli, Szefie? Jakby co, mam panadol!

Świetna scena z filmu ’Poranek Kojota (kliknij i kup film)’. Należy tutaj przytoczyć kontekst, w którym te słowa padają. 'Prezes’, biznesmen z co najmniej podejrzanymi kontaktami pewnego dnia zostaje przymuszony do zrobienia pewnemu alfonsowi… sami wiecie. Kilka scen później widzimy jak 'Prezes’ płucze gardło, na co jego ochroniarz, 'Małpa’, chcąc być uczynnym i miłym mówi: 'Gardło Pana boli, Szefie?’. W odpowiedzi usłyszał… sami zobaczcie co.

3. Memory, Find. Siara. I Wszystko jasne.

Tak kultowe, że pisanie o tym krótkiego akapitu słowem wprowadzenia mija się z celem, dlatego odsyłamy do całego filmu 'Killerów Dwóch’, który obfituje w sceny i dialogi, które zapadną w pamięci pokoleń. Szczególnie warta uwagi jest rola Janusza Rwińskiego, który wcielił się w rolę gangstera, Stefana 'Siary’ Siarzewskiego.

4. Ja Pierdolę

Marek Kondrat w roli pogrążonego w depresji Adasia Miauczyńskiego w filmie 'Dzień Świra’. Film ten to w dużej mierze monolog Adasia, ukazujący nudne, do granic bólu przewidywalne życie oraz rutynę, której nie można pokonać. Dzień Świra pełen jest niesamowitych dialogów i tekstów, które z pewnością nie raz słyszał każdy z nas, ale popularne 'Ja pier*dolę’ cieszy się największą sławą.

5. To zabierzesz ich do muzeum lotnictwa!

Zestawienie 10 najlepszych tekstów z polskich filmów nie mogłoby się obejść bez roli Bolca i jego ojca, szefa Mafii. Bolec, średnio rozgarnięty, skupiony wyłącznie na zabawie, teledyskach i gangsterskich filmach dziedzic dostaje pewnego dnia telefon od swojego ojca. Ten uprzedza go o przyjeździe do miasta gangsterów-biznesmenów. Bolec otrzymuje zadanie, polegające na przyjęciu gości, jednak nie wie jak się do tego zabrać. Zadaje coraz to bardziej denerwujące pytania swemu ojcu. Gdy nerwy ojca puszczają i daje on upust swojemu napięciu otrzymujemy jedną z najlepszych scen polskiej sceny komediowej.

6. Psikutas bez S

Pozostańmy na moment przy filmie 'Chłopaki nie płaczą’, ponieważ nie sposób nie wspomnieć o kolejnym tekście, który wkradł się na stałe do słownika młodzieży wczesnych lat dwutysięcznych. Mowa oczywiście o Jarosławie Psikuta, któremu wymienieni już we wcześniejszym punkcie gangsterzy wygolili głowę. Podczas spisywania zeznań policjant korzystając z dowodu Pana Jarosława zaczyna bezlitosną zabawę z jego nazwiskiem. Całemu zdarzeniu przygląda się narzeczona Jarosława Psikuty, który zresztą okłamywał ją na temat swojego prawdziwego nazwiska. Sprawdźcie sami.

7. No i w pizdu. I wylądował

Siara z 'Killerów Dwóch’, ten sam Siara wspomniany wcześniej uraczył nas kolejnym, kultowym monologiem. Skrupulatnie przygotowany plan sprowadzenia sobowtóra Killera o mało nie spalił na panewce. Reakcja Stefana Siarzewskiego? Bezcenna, sprawdźcie sami:

8. Człowieku masz mnie, ja zawsze chętnie opierdolę coś na ciepło

'Poranek Kojota’ raczy nas kolejnym genialnym dialogiem. Tym razem Kuba opowiada Witkowi o swoich miłosnych podbojach i o tym, że czuje głód emocjonalnego związku. Nagle Witek wchodzi mu w słowo, dzięki czemu powstał tekst, który wpisał się na stałe w młodzieżową mowę. Pamiętacie o co chodzi?

9. Kici Kici, Taś Taaaaś

„Poranek Kojota’ nie byłby tym samym filmem, gdyby nie jedna ze scen nakręcona w ZOO. Kiedy gangsterzy podjeżdżają pod wybieg dla lwów, celem oczywiście pozbycia się niewygodnych osób, do akcji wkracza… a jakże, wcześniej wspomniany ochroniarz 'Małpa’. Dlaczego ten tekst jest epicki, a reakcja Prezesa jest jeszcze lepsza? Posłuchajcie, obejrzyjcie, a najlepiej znajdźcie półtorej godziny na obejrzenie całego filmu.

10. I bym teraz kurwa nie miał ręki

Fred, jeden z wcześniej wspomnianych gangsterów z filmu „Chłopaki nie płaczą’, uraczył nas podczas całego filmu wieloma życiowymi radami. Wskazał nam ścieżkę, aby spojrzeć na życie troszkę inaczej. Dokładnie tak samo jak wtedy, kiedy wypowiedział się w kierunku Gruchy, na temat jego dziewczyny. Znacie? No pewnie, że znacie, ale posłuchajcie i zobaczcie raz jeszcze.

10 najlepszych tekstów z polskich filmów – podsumowanie

To już koniec najlepszych tekstów na dzisiaj, ale moglibyśmy stworzyć jeszcze kilka takich zestawień. Polskie komedie, zwłaszcza te z przełomu wieków to solidna mieszanka genialnego humoru, trafnych i odważnych spostrzeżeń, ale też absurdów czy sytuacji, których zagraniczni widzowie nie byliby w stanie zrozumieć. Zachęcamy do obejrzenia każdego z wyżej wymienionych filmów, ponieważ będą one dużą dawką endorfiny!

#polacydourn. Potwierdzona lista hasztagów sztabu wyborczego Prezydenta.
Politycy zrzekną się pensji na czas pandemii.

Wasze reakcje